Хакатон “Інновації для Перемоги”

25 та 26 березня 2023 року у м. Хмельницькому нашим ІТ кластером та за підтримки Хмельницької міської ради був проведений Хакатон “Інновації для Перемоги”. Метою заходу було знайти інноваційні та оптимальні рішення по оптимізації, покращення точності та ефективності дронів, а також детекції ворожих дронів та засобів ворожих РЕР.

Проведення Хакатону було заплановано проводити у офлайн форматі. Але з огляду на велику кількість запитів про можливість долучитися онлайн, було прийнято рішення про проведення Хакатону у двох форматах. Це був для нас виклик, оскільки ми зовсім не розуміли, як саме оцінювати команди онлайн. Але, не зважаючи на усі виклики, ми змогли втілити це у життя.

Всього у Хакатоні прийняло участь близько 30 учасників: 3 команди офлайн та 4 команди онлайн, дві з яких були сформовані безпосередньо перед подією. Оскільки зараз в країні введений військовий стан, тому було прийняте рішення провести Хакатон не як завжди протягом 36 годин, а з ночівлею вдома. Для учасників ми підготували 4 технічні завдання, кожна команда обирала одне і 2 дні працювала над його реалізацією.

Після закінчення змагань, команди представили свої проєкти перед журі – Степаном Танасійчуком (голова правління ІТ Кластера міста Хмельницького), Володимиром Швецьом (головний інженер-програміст ХМКП «Хмельницькінфоцентр»), керівицею проєкту “Армія дронів”, Вадимом Юником (ГО “Аеророзвідка”) та Олександром Маріковським (Народний депутат України). Жюрі високо оцінили проєкти команд та їх ідеї, та обрали серед 7 команд 2 команди переможців: “KNWave” (офланй команда) та “PsiChi” (онлайн команда). Також відмітили дві команди офлайн формату, які не отримали перемоги у Хакатоні.

Предаставниця Міністерства цифрової трансформації та керівниця проєкту “Армія дронів” пообіцяла командам переможцям по 5 тис $ на реалізацію власної ідеї. Ця новина стала сюрпризом не лише для команд, а і для нас, адже ми до останнього не знали чи приїдуть представники мінцифри на заключну частину Хакатону.

Підсумовуючи проведення Хакатону “Інновації для Перемоги” хочемо відмітити усі команди – “The Silver Beast”, “Gamma”, “KNWave”, “PsiChi”, “95”, “SDP”, “Без назви”. Усі учасники молоді, перспективні та цілеспрямовані. З такими українцями наша спільна перемога буде дуже близько.

Слава Україні!